“Ahşap Ambalaj” yapımında kullanılan aksesuarlar

Brandalı Özel Tasarım Taşıma Çantaları

Brandalı Özel Tasarım Taşıma Çantaları, Flycase, Havacılık Sanayi Taşıma Çantaları, Akasya Ahşap Ambalaj

Yerel veya ulusal taşıma ve ambalaj sektöründe kullanılan ahşap ambalaj ürünleri bugün ülkemiz ve dünyada yüksek oranda yer alabilmektedir. Taşınacak olan ürün, malzeme vb. ürünlerin varacağa yere sağlam şekilde ulaşmasını sağlayan ambalajlama tercihlerinin başında gelen ahşap ambalaj ürünleri imalat ve üretimi belirli aşamalardan geçmekte ve talebe göre hazırlanmaktadır. Bu ürünler kullanım şekli ve alanına göre bağzen aksesuar kullanımına ihtiyaç duyarlar. Nedir bu aksesuarlar ; Kilit, menteşe, kulp, köpük sünger, kaplama malzemesi, boya, gövde koruması sağlana metal aksamlar gibi birçok aksesuar kullanılmaktadır.

Kelebek Kilit, Havacılık Çanta Kilidi

Kelebek Kilit, Havacılık Çanta Kilidi

Kilit ; Farklı kilit tiplerinin kullanıldığı ahşap ambalaj ürünlerinde sıradan sürgülü kilitler kullanıldığı gibi kelebek kilit gibi daha teferruatlı ve çok yönlü kilit tercihleri de yapılabilmektedir. Ahşap sandık ürünlerinde kilit sistemi genelde üst kapakta kullanıldığı gibi bağzen dik kenarların bir tanesinde de kullanılabilmektedir. Bu sayede ahşap sandık açılıp – kapanabilecek bir sisteme dönüşmektedir.

 

Menteşe ; ahşap ambalaj ürünleri içerisinde farklı sebeplerden dolayı kapak ihtiyacı duyduğunuzda menteşe ve kilit sistemi ile kullanışlı bir kapak ekleyebilirsiniz, menteşe aynı kilit gibi farklı kalite ve ebatlarda kullanılır. Ahşap sandıklarda kullanılan menteşelerin farklılığı üretimi yapılan ahşap ambalaj ürününün boyu, malzemesi ve kullanım şekline göre belirlenip kullanılmasına karar verilir.

Taşıma Kulpu, Paslanmaz Krom Taşıma Kulbu

Taşıma Kulpu, Paslanmaz Krom Taşıma Kulbu

Kulp (taşıma kulpu) ; El ile taşınması amaçlanan taşıma çantalarında olduğu gibi özel üretim çantalarda da taşıma kulpu kullanımı söz konusudur. Taşıma kulpları sayesinde bu sandık veya çantalar kolaylıkla taşınabilirler. Taşıma kulpu aksesuarları genelde kalite ve kullanım açısından mümkün olduğu kadar yüksek standartlarda üretilmektedir. Taşıma kulpları plastikten de olabileceği gibi metal olanların çoğunda tutma kısımları plastik kaplıdır.

a) Serbest kulplar : yay sistemine bağlı olmayan ve sürekli hareket edebilen kulplardır,
b ) sabit kulplar : bir yay sistemi ile haraketsiz duran ve yuvasından açılıp bırakıldığında tekrar yay sayesinde yuvaya oturan sisteme sahip ürünlerdir.

Köpük sünger ; Köpük süngerler taşıma sandık veya çantalarının iç kısmına kaplama yöntemi ile konularak içeri de taşınan ürün, malzeme vs. nin daha güvenli ve sorunsuz taşınmasında büyük rol oynar ve bu köpük sünger ile yataklama da yapılabilmektedir. Köpük süngerler kalitesi ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir.

Bu yazı Aksesuarlar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s